o expedícii členovia aktuality materiál fotogaléria partneri kniha návštev projekt 2006

ČLENOVIA EXPEDÍCIEGabo Čmárik
Mladý chalanisko spod Trenčianskeho hradu, ktorý už nejaký ten rôčik lezie. Spoznali sme sa na expedícii pred tromi rokmi. Pamätám sa, ako básnil o tom, že už nikdy nechce ťahať svine stenou, že chce liezť naľahko a rýchlo vo veľkých stenách. Zapálil si cigu a básnil ďalej. O veľkých cieľoch, o ženských, ...
Začali sme spolu liezť v Alpách, v stene Grandes Jorasses. Na druhý deň večer, keď sme doliezli na vrchol a začali zostupovať, už nehovoril o veľkých cieľoch. Básnil o vode a motali sa mu nohy. Prešli sme spolu Trangom, zabivakovali v stene Les Droites, otočili to sto metrov pod vrcholom Cerro Torre. Gabo je dobrý parťák. Nebyť jeho, spod Droatov by som ešte teraz zostupoval.

Palo Pekarčík
Raz som mu povedal, že takto si predstavujem ideálneho otca rodiny. Ešte večer pripravil proviant pre Shiptonských väzňov, vzdal sa poslednej tyčinky, ktorú si starostlivo odkladal na horšie časy. Nikdy som ho síce nevidel liezť, ale to nie je teraz dôležité. Dobrovoľne prijal najhoršiu úlohu v tíme – byť kameramanom.

Dodo Kopold
Svoj veľký cieľ už dosiahol. Oženil sa s úžasnou ženou, o ktorej sníval celý život. Avšak aj napriek tomu, naďalej realizujem svoje sny a ďalšie plány.

Stránka vznikla v rámci projektu EXPEDITION.SK - zadarmo vytvoríme stránky vašich expedícií.
Návštevnosť:  47298